Trzy siwe wąsy, czyli dziewięć lat.

Nie będę Was zanudzać historią tUstej Zuzanny, brudnego gnojka z piłką w gębie, schroniskowej biedy oblepionej jakąś smołą.

Faktem jest, że lata lecą i ma dziś DZIEWIĄTE!!!!! urodziny. To tak dużo lat niby, ale przecież jak Morf do nas przyjechał to miał jakoś tak właśnie z dziewięć i dopiero zaczął życiowe przygody.

Tego się więc będę trzymać, że Zuzanna zaczyna życiowe przygody. Uczy się szybko, bo już mając lat osiem naumiała się popychać łbem drzwi, by się otworzyły. Wcześniej pacała je i się zamykały. Nie do pojęcia.

Umie też już wcelować w kanapę skacząc na kanapę a bywało z tym różnie,  pozwala się drapać po brzuszku i czasem jej wisi glut z nosa. Ten zaś, glut, nie nos, czasem umieszcza na szybie.

Ma jeden kieł i ładnie się nim uśmiecha. Od zawsze jest delikatnej nerwowej konstrukcji, czasem polemizuje z otoczeniem, bywało, że sikaniem na kanapę, ale teraz na szczęście tylko kupą na balkonie.

Jest kotem, który szczeka, naprawdę szczeka, jak jest zadowolona i woła Dużego.

Jakoś tak jesienią miała jeden wąs siwy a teraz Duża patrzyła i już ma trzy.  Ale jak dostała takie małe puszyste piłki, jakie miała gnojkiem będąc, to znów do nich piszczała i biegała przejęta, że piłka wpadła pod lodówkę. Duży piłki zawsze ratuje.

A dziś świętujemy, patrzcie:

I jeszcze coś – świętujemy z gościem, o tym będzie później 🙂

Najlepszego Zuzanno!

22 thoughts on “Trzy siwe wąsy, czyli dziewięć lat.

 1. Fszystkiego najlepszego Zuzanno życzę Ci w imieniu nas Fszystkich. A szczególnie dużo zdrowia i dużo mjenska.

 2. Zuzanno od nas tych co pamiętają Rokitę.. I tych którzy po nim i dzięki niemu nastali w tym domu dużo zdrowia. Zuzanna nas jest 6 Szarusia Tofik Fiona Felicja Bandida Mati…A nasze Duże na emeryturze nam służą.Trzymaj się i zdrowa bądź

  1. Dziękujemy bardzo, Rokita to kot legenda, taki bez którego nic i niczego by nie było. Wiemy, są takie koty…Zdrowo i dobrze żyjcie!

 3. Kochana Zuzanko❤️
  Wielu lat w zdrowiu Ci życzymy.
  Wszystkiego najKOTciejszego
  Miynsa,dużo miynsa i smakołyków.

  1. Dziękuję, wszystko muszę sobie ukraść, bo nie chcą dawać, że jestem za tUsta.

 4. Zuzanno, wszystkiego najkociego, grzecznych i uczynnych Dużych, i (oczywiście) tortu na myszach 🙂

  1. Dziękuję, myszy się boję, wyrosłam na herbatnikach z marmEladą w fabryce czegoś tam.

  1. Zuza ma ogólnie marne wąsy 🙂 ale jeszcze kilka da radę „wysiwieć”, dziękujemy za życzenia!

 5. Zuzanko solenizantko z 3 białymi wąsami . Twoja daleka kuzynka Kozunia już ma wszystko siwe na pyszczku a taż miała jeden siwy wąs. Życzę Ci jak najwięcej lat w zdrowiu, żeby Dużi dbali o miensko w miseczce i cukierasy na każde Twoje żądanie.Dużo zdrówka dla Ciebie i reszty kociej bandy. 🙂

 6. Spoznione,ale z serca plynace najlepsze zyczenia dla wyjatkowej Zuzanny❤
  Morf mial racje,to dopiero poczatek ,Ciziula tez tak mowi,a wie,co mowi,bo madrosc 19 jej lat stanowi o tym
  Trzymajcie sie cieplutko

Comments are closed.